Celem projektu Startup Heroes jest stworzenie na obszarze woj. warmińsko-mazurskiego korzystnych warunków dla powstawania i rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw profesjonalnego programu inkubacji startupów, mającego na celu wspieranie przedsiębiorczych osób w obszarze poszukiwania powtarzalnego, skalowalnego i rentownego modelu biznesowego. W trakcie inkubacji firmy prowadzą prace mające na celu stworzenie prototypów swoich innowacyjnych produktów i usług. Krótka charakterystyka startupów, które inkubowały się w PNT w Ełku:

VI CYKL STARTUP HEROES

CONNECT IQ Sp. z o.o. – Przedmiotem pomysłu jest system do monitorowania i predykcji zdarzeń (dalej System lub Produkt) na maszynach i liniach technologicznych zlokalizowanych w przedsiębiorstwach produkcyjnych (dalej Fabryka).

ESTATOCRM Sp. z o.o. – Estato.pl to narzędzie usprawniające zarządzanie pośrednictwem nieruchomościami i działanie polskich agencji nieruchomości, o rozszerzonych możliwościach analizy rynku, poprzez autorskie algorytmy sztucznej inteligencji, pozwalające oszacować wartość nieruchomości i dopasować ofertę do nabywcy.

GOOD SPIRITS COMPANY Sp. z o.o. – Polskie Naturalne Napoje Bezalkoholowe. Celem jest wyprodukowanie po raz pierwszy w zrównoważony sposób naturalnego napoju bezalkoholowego (0%) bez cukru w Polsce, a docelowo zmiana nawyków społecznych związanych z piciem alkoholu przez Polaków.

INFOMAP Sp. z o.o. – Pomysł polega na stworzeniu uniwersalnej mobilnej aplikacji dla geodetów, która umożliwi wykorzystanie potencjału smartfonów podczas codziennej pracy w terenie.

UHURA BIONICS Sp. z o.o. – Projekt polega na stworzeniu sztucznej, bionicznej krtani dla osób z uszkodzonym głosem. Urządzenie przyjmie postać eleganckiej opaski na szyję połączonej z pierścieniem w roli kontrolera oraz kompaktowego wzmacniacza głośnikowego.

WODA Sp. z o.o. – Bioreaktor Algator – domowe urządzenie do hodowli alg. Algator pozwala samodzielnie hodować algi w domu, na własny użytek.

WORKATIONSPOT Sp. z o.o. – Pomysł biznesowy to stworzenie Integratora: platformy rezerwacyjnej online, integrującej certyfikowane, dedykowane workation miejsca turystyczne o podwyższonym standardzie w całej Polsce oraz integrującej grupę osób, dla których workation to pewien styl życia.

V CYKL STARTUP HEROES:

FROG ROBOTICS Prosta Spółka Akcyjna – Robot obsługujący półki z produktami w sklepie. Robotyczne ramię rozpakowuje dostawę do sklepu:

– Bezobsługowy podajnik rozkłada produkty na półkach

– Wystawione produkty uzupełniane 24h na dobę

– System AI zarządza towarami – dopasowuje ich aranżację.

MIRRORREFL Sp. z o.o. – MirrorLook – platforma wykorzystująca technologię blockchain w celu tokenizacji (NFT) unikalnych dóbr obecnych w świecie fizycznym i ich sprzedaży. Osoba chcąca stworzyć i sprzedać NFT rejestruje i loguje się na platformie MirrorLook, a następnie tworzy NFT. Proces tworzenia jest jak najbardziej uproszczony – wystarczy z dysku dodać plik, dla którego chce się stworzyć token i ustalić cenę. W ten sposób tworzony jest NFT. Kupujący zainteresowany nim może poprzez platformę złożyć ofertę kupna i opłacić go poprzez szybki przelew (np. PayU). W ciągu kilkunastu minut token NFT zmienia właściciela i zostaje przypisany do konta kupującego. Sprzedający natomiast otrzymuje płatność na swoje konto bankowe. Dzięki prostocie każda osoba zainteresowana rynkiem NFT będziemogła łatwo stworzyć, sprzedawać i kupować tokeny bez posiadania specjalistycznej wiedzy technicznej.

WIZARDING GAMES Sp. z o.o. – Platforma do tworzenia innowacyjnych gier RPG oraz ogólnodostępna platforma społecznościowa zrzeszająca osoby zainteresowane grami RPG czyli wydawców gier i graczy. Platforma taka pozwoli na:

– Państwowym Instytutem Badawczym, będzie wykorzystywał ich wyniki aby wybrać dyscyplinę sportową opartą na predyspozycjach  danej osoby.

– szybkie i niedrogie realizowanie projektów RPG oraz da narzędzie do promowania gier dla wydawców

– atrakcyjną rozgrywkę RPG dla graczy.

SPORTSPACE Sp. z o.o. – Autorski algorytm oparty na sztucznej inteligencji do badania predyspozycji sportowych populacji. Platforma, która przy zastosowaniu zaawansowanych algorytmów na bazie procesu machine learning oraz sytemu analitycznego łączącego informatykę oraz testy psychomotoryczne, będzie w stanie określić, jaki rodzaj sportu jest optymalny dla konkretnej jednostki. Użytkownik przechodząc badania i testy, stworzone w wyniku przeprowadzonych badań naukowych z Instytutem Sportu

VOXY Sp. z o. o. – Hair App – Aplikacja, dzięki której świadoma pielęgnacja włosów będzie prosta. Aplikacja mobilna która rozwiązuje problem niejasnych i trudnych zagadnień dzięki słownikowi oraz pomaga w określeniu rodzaju włosa.

– Aplikacja zasugeruje użytkownikowi, jakich składników użytkownik powinien używać – tzw. Równowaga PEH (proteiny, emolienty, humektanty).

– Czytnik składów rozwiąże problem związany z rozszyfrowaniu do której grupy należy zeskanowany produkt.

– Czytanie składów będzie odbywało się na podstawie zeskanowania składów z etykiety, opisu zestrony internetowej i za pomocą AI grupowania produktów w grupy PEH.

MOONLI Sp. z o.o.  Funkcjonalne napoje z adaptogenami na bazie roślinnego mleka z białej fasoli z prozdrowotnymi składnikami: adaptogenami, inuliną, ksylitolem, mikroalgami i witaminami. Podstawą do wytworzenia nowatorskiego funkcjonalnego napoju jest wytworzenie płynnego koncentratu białkowego z białej fasoli.

IV CYKL STARUP HEROES

MEDIARS – system komputerowej analizy zeskanowanych obrazów cytologicznych. W planie jest stworzenie oprogramowania umożliwiającego dodatkową analizę preparatów cytologicznych w oparciu o analizę WSI. Preparaty poddane będą podwójnej analizie: przez człowieka i przez algorytmy. Zastosowanie proponowanego systemu automatycznej analizy obrazów pozwoli na zwiększenie wykrywalności komórek rakowych.

DREAM-AP system informatyczny do zarządzania obiektami noclegowymi bez obsługi. Kompleksowy system informatyczny do zarządzania obiektem i obsługi Gości, w pełni automatyzujący procesy dotyczące funkcjonowania obiektów noclegowych i obsługi rezerwacji. Łączący użytkowników: firma Zarządzająca apartamentami (operator) + Gość + właściciel obiektu. System pozwala monitorować aktualną sytuację w obiekcie, bez konieczności obecności personelu. Dzięki zastosowanej automatyzacji procesów system przemodeluje prace personelu i zoptymalizuje koszty funkcjonowania obiektów noclegowych. Narzędzie jest dedykowane dla operatorów bardzo dynamicznie rozwijającej się w Polsce branży apartamentów wakacyjnych (w tym condohoteli) oraz obiektów noclegowych nie będących klasycznymi hotelami. Oprogramowanie pozwala na efektywne zarządzanie wieloma apartamentami znajdującymi się w różnych lokalizacjach, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla operatorów wynajmu krótkoterminowego z uwzględnieniem potrzeb właścicieli apartamentów.

SPRED NET innowacyjny system do rozliczeń finansowych w czasie rzeczywistym, pozwalający na wymianę środków pieniężnych oraz dokonywanie płatności bezgotówkowych. SPRED oparty będzie na protokole transakcyjnym zbudowanym na podstawie technologii blockchain. W miejsce skomplikowanej sieci płatniczej, powolnego rozliczania transakcji, ukrytych kosztów i prowizji, zawodnych standardów bezpieczeństwa oraz pomijania potrzeb płatniczych konsumentów, SPRED proponuje system:
– oparty na prostej strukturze, w ramach której użytkownik będzie mógł śledzić wszystkie etapy
transakcji,
– rozliczający wszystkie transakcje w czasie rzeczywistym 24/7,
– charakteryzujący się transparentną polityka prowizyjną bez ukrytych kosztów,
– zapewniający najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa w wyniku zastosowania technologii blockchain oraz
– stawiający konsumenta i jego rosnące potrzeby płatnicze na pierwszym miejscu.

VR FOR BUSINESS innowacyjny system do tworzenia wysoko realistycznych awatarów ludzkich do zastosowań biznesowych. V Legacy (Virtual Legacy) to innowacyjny systemem opartym na technologii fotogrametrii wspartej elementami uczenia maszynowego. Najważniejszym elementem produktu będzie dedykowane oprogramowanie wraz z aplikacją, które zamieniać będzie zdjęcia i/lub filmy 2D w wysokorealistyczne postacie ludzkie, zwierzęta (awatary). System będzie pozwalał na wywoływaniu konkretnych scen i dialogów z wcześniej zapisanych materiałów filmowych czy zdjęć. Umożliwi automatyczne przetwarzania dostarczonych przez klienta zdjęć 2D z daną osobą na modele 3D, które następnie będzie on mógł otworzyć w formie AR, VR lub na ekranie telefonu.

IZABEE aplikacja mobilna dla właścicieli hodowli do zarządzania i kontroli wychowu matek pszczelich. Pozwala na pełną kontrolę tego procesu. Dzięki niej unikniemy błędów związanych z nieterminowością czy nieznajomością procedury wychowu. Aplikacja będzie przewodnikiem jak przeprowadzić ten sformalizowany i wymagający tok. Dlatego zrodził się pomysł aplikacji, która sprawi, że wychów nie będzie już tak enigmatyczny i będzie prowadzić użytkownika krok po kroku przez cały proces. Aplikacja zbierze informacje o matce od jej narodzin i oceni jej cechy osobnicze. Funkcje te umożliwią potwierdzenie jej jakości.

GLEEVERY platforma internetowa umożliwiająca obok tradycyjnej transakcji sprzedaży produktów ich krótkoterminowy wynajem. Założeniem platformy w duchu sharing economy jest używanie sprzętu w momencie potrzeby oraz korzystanie z niego w pełni np. przez miesiąc lub nawet rok bez konieczności kupowania go. Usługa jest odpowiedzią na stale rosnący trend świadomości ekologicznej konsumentów, którzy z uwagi na ochronę środowiska świadomie ograniczają ilość przedmiotów, z których rzadziej korzystają. Gleevery.com to docelowo rozbudowana platforma, która będzie posiadała credit scoring oraz prowadziła ewidencję sprzętu oraz konsumentów. Końcowy klient będzie mógł za pomocą strony lub aplikacji wynająć produkt w sklepie, po ówczesnej szybkiej i zautomatyzowanej weryfikacji poprzez gleevery.com

SOFTUP – Future Grocery System – inteligentny system do zarządzania sklepami autonomicznymi. Produkt kierowany jest do obecnych właścicieli sklepów oraz osób, które chciałyby tworzyć nowoczesne sklepy autonomiczne. System Future Grocery pozwoli na pełną kontrolę nad autonomicznym obiektem, bezobslugową realizację całego procesu sprzedażowego. Rozwiązanie jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę rynku w zakresie odpowiedniej technologii, która umożliwi popularyzację sklepów bezobsługowych, a także sprawne zarządzanie nimi. Future Grocery pomoże stworzyć sklep przyszłości. Sklepy bezobsługowe, czyli tzw. ‘no check-out stores’ są kolejnym
krokiem na drodze do zagwarantowania doświadczenia zakupowego najwyższej jakości.

III CYKL STARTUP HEROES

TEMPURIO -jest pierwszą na rynku platformą SaaS do profesjonalnego zarządzania wynagrodzeniami. System dostępny będzie także w wersji on-premise. Aplikacja będzie wykorzystywała elementy grywalizacji do motywowania pracowników oraz sztuczną inteligencję do optymalizacji wyników. Rozwiązanie ma na celu wzrost efektywności zarządzania firmą oraz jej konkurencyjności dzięki profesjonalizacji zarządzania wynagrodzeniami.

Zintegrowany system do zarządzania wynagrodzeniami i wynikami pracy na produkcji.

najnowsze rozwiązanie do zarządzania wynagrodzeniami i wynikami pracy na produkcji. mapę stanowisk, nowoczesny taryfikator i siatkę płac. przeglądy wyników pracowników produkcji, jak ich motywować i nagradzać. porównanie wynagrodzeń do rynku i jak korzystać z raportów płacowych. Rozwiązanie oparte jest na nowoczesnej technologii, z potencjałem do wykorzystania sztucznej inteligencji.

https://tempurio.eu

PEXCRETA – celem projektu jest opracowanie technologii a następnie na jej podstawie sprzedaż zagęszczonego, poddanego procesowi pelletowania frass’u i licencjonowanie technologii na rynkach zagranicznych. Czym jest FRASS: frass to głównie substancje przemiany materii (strumień poboczny) wydalane przez OWADY oraz nieskonsumowane przez nie pozostałości paszy. PRZEWAGA KONKURENCYJNA nad nieprzetworzonym/niezwaloryzowanym frassem wynika ze ZNACZĄCEGO ZMNIEJSZENIE KOSZTÓW transportu, przechowywania, aplikacji (dzięki znaczącemu zwiększeniu ciężaru właściwego/zmniejszenia objętości). Charakter projektu posiada innowacyjność na poziomie światowym, innowacja produktowa zgodna z Oslo Manual.

WATERLY – pomysł ma na celu budowę innowacyjnej stacji pomiaru jakości wody. Urządzenie ma być wykorzystywane do badań jakości wody w wodach stojących (zbiorniki wodne takie jak morza, jeziora, zalewy i stawy) oraz płynących (takich jak rzeki). Stacja ma być adresowana do instytucji, które są właścicielami danych wód. Urządzenie będzie wykonywało pomiary różnych parametrów na podstawie, który wygeneruje informację o jakości wody. Mierzone parametry to barwa, mętność, kwasowość, natlenienie, twardość oraz temperatura. Urządzenie będzie wykonywało pomiary różnych parametrów na podstawie, który wygeneruje informację o jakości wody. Mierzone parametry to barwa, mętność, kwasowość, natlenienie, twardość oraz temperatura.

https://waterly.eu/

ECO BOAT – turystyczny jacht autonomiczny zasilany bateriami słonecznymi energią elektryczną, mogący pływać do 10 dni bez zawijania do portu. Ich koncepcja opiera się na wykonaniu jachtu, który będzie autonomiczną jednostką, mogącą pływać na wodach płytkich do 10 dni bez zawijania do portów. Główne założenia pomysłu to :

 1. Jacht o małym zanurzeniu, płaskodenny, mogący korzystać z rzek, jezior, gdzie zanurzenie będzie mogło wynosić nawet 30-40 cm, szczególnie w strefach ciszy.
 2. Zasilanie jachtu bateriami solarnymi dla zdolności pływania autonomicznego do 10 dni.
 3. Wysuwanie pokładu zwiększającego powierzchnię solarną.
 4. Oddawanie energii do sieci PGE. Jacht stojący w porcie po naładowaniu akumulatorów oddaje energię z paneli solarnych poprzez inwerter do sieci energetycznej PGE, naładowane akumulatory oddają energię nocą do sieci PGE.
 5. Zwiększenie sprawności prowadzącej do 50% oszczędności zużycia energii poprzez zastosowaniu dyszy Korta oraz rufy tunelowej.
 6. Powiększenie sprawności silnika poprzez zastosowanie adaptacyjnego sterownika. Sterownik pozwoli na dostosowanie ciągu silnika do warunków nasłonecznienia, utrzyma stałą prędkość w przypadku prądów wodnych.
 7. Jacht ze sterownikiem nadążnym (zamiast koła sterowego do sterowania jest joystick).

http://www.ecoboat.com.pl/

IMAGINER VR – firma, która stworzyła aplikację, opartą na możliwości realizowania swoich aktywności treningowych, KOLARSKICH, BIEGOWYCH, WIOŚLARSKICH oraz innych, stacjonarnie, korzystając z urządzeń treningowych. Dodatkową dostępną opcją będzie odbywanie spokojnych spacerów dedykowanych OSOBOM STARSZYM ORAZ REHABILITOWANYM. Kolejnym elementem możliwym do zrealizowania na naszej platformie będzie WIRTUALNA TURYSTYKA, której silnym walorem będzie ASPEKT EDUKACYJNY, dzięki zintegrowaniu z obrazem informacji przekazywanych w formie tekstowej oraz dźwiękowej. Do realizacji powyższych aktywności, użytkownik będzie wykorzystywał komputer z GOGLAMI VR, zestaw autonomicznych gogli VR, lub smartfon w urządzeniu typu „CARDBOARD VR”.

S.C. ENGINE – ideą pomysłodawców tego projektu jest stworzenie polskiego, zaburtowego silnika elektrycznego, konkurencyjnego technologicznie wobec zagranicznych produktów. Zastosowanie urządzeń podnoszących sprawność pędnika (śruby) – wg obliczeń pomysłodawców – jest w stanie podnieść sprawność całej jednostki napędowej o ok. 20-30 proc., co w znaczący sposób zmniejszy jej zapotrzebowanie energetyczne. Dodatkowo, w ramach projektu, zostałyby zaprojektowane typy śrub optymalne dla najpopularniejszych w kraju jednostek pływających (jachtów kabinowych, łodzi wycieczkowych). W najbardziej rozwiniętej formule pomysłodawcy zamierzają stworzyć systemu inteligentnego zarządzania mocą, dzięki której autonomiczny system zapewniałby jednostce prędkość niezbędną do utrzymania sterowności przy minimalnym wydatku energetycznym.

WATSEN – celem firmy jest stworzenie innowacyjnej platformy do pomiarów parametrów jakości wody. Platforma będzie się składać z części hardware tj. analizator fizyko-chemiczny cieczy + część software czyli oprogramowania służącego do zapisywania i wizualizacji wyników wraz z modułem do wykrywania anomalii.

https://watsen.pl

 II CYKL STARTUP HEROES

Oferuje pasywne domy pływające. Tworzony produkt umożliwi użytkownikom dowolność kreacji zarówno w zakresie kubatury jak i funkcjonalności pomieszczeń. Kluczową korzyścią dla użytkownika jest zmaksymalizowanie ekologii obiektów o funkcjach rekreacyjno – noclegowych.

MTap Smart City to produkt składający się̨ ze sterowników do lamp oświetleniowych oraz systemu internetowego do ich zarządzania. Sterowniki komunikują̨ się z systemem za pomocą̨ sieci niskoenergetycznych LTE-M lub Narrow Band. System pozwala na sterowanie poszczególnymi lampami, np. przy przejściu dla pieszych. W systemie można tworzyć́ scenariusze dla całego miasta oraz poszczególnych obwodów. Korzyści jakie płyną z powyższego produktu startupu to przede wszystkim duże oszczędności energii czy zmniejszony ślad węglowy. Na tle konkurencji mTap Smart City wyróżnia się zaawansowaną analizą zużycia energii oraz sugestiami zmian scenariusza.

Spółka otrzymała wsparcie swojego innowacyjnego pomysłu w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. pn. Opracowanie kontrolerów lamp ulicznych LED z uniwersalną magistralą sensoryczną wraz z inteligentną platformą wspomagającą optymalizację zużycia energii.

TENSOR ELECTRONICS to rozwiązanie jakie oferuje firma to minikomputer, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach Al. Ma to zapewnić m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności poprzez decentralizację obliczeń. Rozwiązanie nad którym pracuje firma to minikomputer FUTURA 1.0, który po podłączeniu do komputera stacjonarnego może działać jako akcelerator zwiększający moc obliczeniową wykorzystywaną w algorytmach sztucznej inteligencji. Urządzenie może także działać jako niezależny mikrokomputer dedykowany do przetwarzania algorytmów AI. Ma to zapewnić m.in. zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności poprzez decentralizację obliczeń. Urządzenie kierowane będzie m.in. do MŚP, startupów, zakładów produkcyjnych, placówek B+R, działów badawczych w dużych przedsiębiorstwach.

STYLINGO to kolejna firma, które oferuje innowacyjne narzędzie online z obszaru Fashion Tech, którego zadaniem jest prawidłowy dobór odzieży, obuwia czy akcesoriów. System Stylingo pozyskuje dane o dokładnych parametrach sylwetki użytkownika, dokonuje profesjonalnej analizy kolorystycznej klienta, a następnie proponuje rekomendacje konkretnych ubrań i dodatków na podstawie wiedzy na temat trendów modowych oraz ogromnej bazy produktów dostępnych na rynku fashion.
Jak działa Stylingo? Najpierw utworzy stylowy profil klienta w celu zaproponowania idealnie dobranych ubrań odpowiednich do stylu życia i pełnionych profesji. Stylingo korzysta z kombinacji algorytmów i pracy stylistów, łączy nowoczesność z doświadczeniem. Klient otrzymuje linki do odpowiednich dla siebie ubrań i akcesoriów mody.

Spółka złożyła wniosek do  Programu Operacyjnego Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. Rozwój startupów w Polsce Wschodniej – wniosek czeka na weryfikacje.

https://stylingo.pl

VANILIA ENCODE – produkt jaki oferuje firma to TagMe. W ramach projektu ma zostać dopracowana technologia i uruchomiona produkcja metek wyposażonych w układ RFID i NFC z przeznaczeniem do zastosowań w branży odzieżowej oraz włókienniczej wraz z aplikacją mobilną do odczytu danych przez klientów finalnych przy wykorzystaniu smartfonów. Prace koncepcyjne nad rozwiązaniem były przeprowadzone z przedstawicielami Politechnika Warszawska oraz Politechnika Łódzka. Aplikacja będzie umożliwiała odczyt zawartych na metkach informacji przez niemal każdego klienta posiadającego telefon typu smartfon. Aplikacja da możliwość́ kodowania na metkach dowolnych informacji i ich odczyt przez klientów finalnych, np. producent odzieży będzie mógł zakodować na metce oprócz danych identyfikujących produkt, np. adres strony www, gdzie umieszczona zostanie informacja handlowa skierowana do klienta lub formularz, gdzie klient będzie mógł dokonać oceny produktu.

Nature Bubble Technologies oferuje Rewitalizator Zbiorników Wodnych. Jest to urządzenie, które dostarcza powietrze bądź tlen w postaci Mikro – Nano Pęcherzyków do określonej warstwy zbiornika wodnego, czyli przeznaczone jest do efektywnego natleniania, a zatem do rewitalizacji zbiorników wodnych – jezior, sadzawek czy rzek. Firma przeprowadziła skuteczne testy prototypu na Jeziorze Ełckim.

JOY-BOX – firma zaprojektowała prototyp aplikacji mobilnej EAT a BERRY przeznaczonej dla rodziców dzieci w wieku od 6 do 11 lat, którzy potrzebują wsparcia w zapewnieniu zbilansowanych i pełnowartościowych posiłków dla siebie i swoich dzieci oraz dla firm zajmujących się produkcją i dystrybucją produktów dla dzieci. W przeciwieństwie do innych aplikacji, aplikacja EAT a BERRY angażuje całe rodziny w grywalizację, która w świecie cyfrowym pozwala na osiągniecie efektów wcześniej niemożliwych do osiągnięcia, a przez to wspiera rodziny we wprowadzeniu realnych zmian w codziennych nawykach żywieniowych.

I CYKL STARTUP HEROES

KONSOFT – Przedmiotem pomysłu jest urządzenie dostarczające funkcjonalności Smart Meter dla obecnej infrastruktury elektronicznych liczników energii elektrycznej, którego głównym przeznaczeniem jest dokładne sumaryczne bilansowanie energii w trybie ciągłym, na bieżąco, z wykorzystaniem zdalnego odczytu pomiarów energii elektrycznej. Nowatorskie jest tu podejście do bilansowania energii na poziomie pojedynczych minut, a nie tak, jak to ma miejsce obecnie w cyklach miesięcznych.

http://konsoft.pl

Spółka otrzymała wsparcie swojego innowacyjnego pomysłu w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. Rozwój startupów w Polsce Wschodniej. pt: „Wdrożenie modelu biznesowego oraz innowacyjnego systemu klaster24 na rynek krajowy i zagraniczny” .

Wartość unijnego dofinansowania: 808 007,00 PLN.

Celem   projektu   jest dostarczenie   nowoczesnego   oprogramowania klaster24 wraz z innowacyjnym urządzeniem odczytowym, które realizują sumaryczne bilansowanie energii w trybie ciągłym, na bieżąco, z wykorzystaniem zdalnego odczytu pomiarów energii elektrycznej.

Przeznaczenie Systemu Klaster 24:

 • bilansowanie na poziomie pojedynczych minut, na bieżąco
 • narzędzie do zarządzania bilansem w klastrach energii, lokalnych OSD
 • wykrywanie anomalii, błędów, sytuacji niepożądanych
 •   pomiary do audytu energetycznego
 • raporty zużycia energii elektrycznej
 • rozliczenia podnajemców
 • analiza kosztów produkcji i eksploatacji
 •  pełna kontrola ponoszonych kosztów
 •  wykresy mocy / prądów / napięć
 • wykresy obrazujące bilans z wielu punktów poboru energii
 • monitoring parametrów online
 • nadzór nad limitami mocy (strażnik mocy)
 • powiadomienia sms/email
 • dopasowanie taryf energii elektrycznej
 • bilansowanie na poziomie pojedynczych minut, na bieżąco
 • narzędzie do zarządzania bilansem w klastrach energii, lokalnych OSD
 • wykrywanie anomalii, błędów, sytuacji niepożądanych
 • pomiary do audytu energetycznego
 • raporty zużycia energii elektrycznej
 • rozliczenia podnajemców
 • analiza kosztów produkcji i eksploatacji
 •  pełna kontrola ponoszonych kosztów
 •  wykresy mocy / prądów / napięć
 • wykresy obrazujące bilans z wielu punktów poboru energii
 • monitoring parametrów online
 • nadzór nad limitami mocy (strażnik mocy)
 • powiadomienia sms/email
 • dopasowanie taryf energii elektrycznej

VIRIUM to system dla lig i turniejów. Aplikacja mobilna oraz strona internetowa dla Twoich rozgrywek połączone z innowacyjną aplikacją do zbierania statystyk na meczach.

Aplikacja mobilna oraz strona internetowa dla Twoich rozgrywek połączone z innowacyjną aplikacją do zbierania statystyk na meczach (Gole, asysty, strzały, słupki, poprzeczki, kartki i kary minutowe,  MVP drużyny i meczu). Wyniki dostępne od razu na stronie i w aplikacji.

Zawodnicy, trenerzy i rodzice zobaczą w niej m. in.:

– Tabelę, drabinkę, Grupy

– Terminarz, wyniki oraz przebieg meczów

– Trenerzy mogą zgłaszać zawodników

Aplikacje można poprać z Google Play i App store.

http://virium.pl

Spółka otrzymała wsparcie swojego innowacyjnego pomysłu w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. Rozwój startupów w Polsce Wschodniej na projekt: „Virium —system IT dla lig oraz turniejów sprzedawany w modelu abonamentowym”

Cel projektu: Celem projektu jest stworzenie rozwiązania IT, które stanie się rynkowym standardem w branży sportowej w Polsce i Europie.

Wartość unijnego dofinansowania: 983 705,00 PLN

TOPINAMBUR – Pomysł polega na przemysłowej produkcji inuliny o różnych stopniach polimeryzacji z topinamburu. Głównym produktem będzie inulina w postaci sproszkowanej (biały proszek o neutralnym smaku i zapachu), w różnych frakcjach, o różnych stopniach polimeryzacji.

Spółka otrzymała wsparcie swojego innowacyjnego pomysłu w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. pn. Wdrożenie technologii bezodpadowej produkcji inuliny o różnych stopniach polimeryzacji z topinamburu.

Projekt polega na wdrożeniu opracowanej technologii przemysłowej produkcji inuliny w postaci sproszkowanej w technologicznym procesie przetwarzania bulw topinamburu. Produkt jest innowacyjny na poziomie krajowym. Odbiorcami inuliny będą przedsiębiorstwa produkcyjne, wykorzystujące inulinę jako jeden ze składników w produkcji swoich wyrobów. Produktem ubocznym będzie biomasa, otrzymywana w wyniku procesu produkcji (odpad produkcyjny – niewykorzystane fragmenty bulw topinamburu). Biomasa odpadowa będzie przetwarzana (rozdrabniana i granulowana), konfekcjonowana i sprzedawana przedsiębiorstwom produkcyjnym z branży paszowej. Głównym surowcem produkcyjnym będzie topinambur (słonecznik bulwiasty). Surowiec będzie pochodził z lokalnych upraw (uzgodnione warunki współpracy z rolnikami). Miejscem realizacji projektu będzie Park Naukowo-Technologiczny w Ełku oraz wynajęta hala produkcyjno-magazynowa na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego (powiat Ełcki/powiat Piski). W ramach projektu będą realizowane następujące działania: skup surowca (bulw topinamburu od rolników), zakup i uruchomienie linii produkcyjnej, produkcja inuliny (w tym kontrola jakości), sprzedaż inuliny dla odbiorców przemysłowych, przetwarzanie odpadów (biomasy), sprzedaż biomasy w postaci granulatu dla firm paszowych i rolników, sprzedaż topinamburu do detalicznych sieci handlowych, działania marketingowe. Kluczowymi zasobami będą: zespół start-upowy, opracowana własna technologia produkcji, surowiec, linia technologiczna, hala.

Wartość unijnego dofinansowania: 999 940,00 PLN

AGRO ALERT – platforma służyć będzie rolnikowi do archiwizacji całego procesu uprawy – od uprawy przedsiewnej do zbioru, wraz z ewidencjami wymaganymi przez polskie prawo, dzięki czemu Agro Alert będzie informował rolnika o możliwościach wystąpienia chorób, bądź nalotu szkodników na dane uprawy w oparciu o informacje zbierane przez innych użytkowników, a w późniejszym czasie, po zebraniu dużej bazy danych niezbędnej do wdrożenia algorytmów sztucznej inteligencji, bazując na informacjach od użytkowników, danych pogodowych i historycznych. System będzie raportował i przewidywał wystąpienie zagrożenia zanim ktokolwiek je zlokalizuje.

NubiumSol – to opracowywany przez zespół pomysłodawców innowacyjny projekt polegający na stworzeniu prostych w montażu zestawów, opartych o kompozyty dla celów instalowania paneli fotowoltaicznych na budynkach, halach, wiatach, garażach, gdzie wymaganymi parametrami są: ograniczony ciężar dodatkowego montażu, wskaźnik dielektryczny oraz wytrzymałość. Głównym elementem wartości NubiumSol jest mniejszy koszt produkcji i tym samym korzystniejsze oferty zestawu w porównaniu do ofert konkurencji.

HR-ME to narzędzie skierowane do pracowników działu HR z branży IT. „Matchuje” ono wystawione stanowisko pracy, na które poszukiwany jest pracownik, z osobą w której interesie byłoby zdobycie tego stanowiska, posiadając jednocześnie odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności. Wartością dla HR jest ograniczenie czasu i kosztów potrzebnych na pozyskanie wysoko wykwalifikowanego pracownika, poprzez eliminację z procesu rekrutacji tych, którzy obecnie wcale nie szukają zmiany stanowiska, lub których nie interesuje dane stanowisko w związku z inną ścieżką kariery.

HR-ME to narzędzie skierowane do pracowników działu HR z branży IT. „Matchuje” ono wystawione stanowisko pracy, na które poszukiwany jest pracownik, z osobą w której interesie byłoby zdobycie tego stanowiska, posiadając jednocześnie odpowiednie kwalifikacje oraz umiejętności. Wartością dla HR jest ograniczenie czasu i kosztów potrzebnych na pozyskanie wysoko wykwalifikowanego pracownika, poprzez eliminację z procesu rekrutacji tych, którzy obecnie wcale nie szukają zmiany stanowiska, lub których nie interesuje dane stanowisko w związku z inną ścieżką kariery.

https://hr-me.co/

Spółka otrzymała wsparcie swojego innowacyjnego pomysłu w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. Rozwój Startupów w Polsce Wschodniej pn. „HR-ME – Platforma rekrutacyjna łącząca pracodawców z programistami, w których interesie jest zdobycie oferowanej przez nich pracy wpisującą się w ich ścieżkę kariery.”

Celem projektu jest: stworzenie platformy internetowej dla podmiotów rekrutujących oraz indywidualnych użytkowników skierowane do pracowników działu HR z branży IT. Planowane efekty: powstanie platformy HR-ME – narzędzia służącego do „matchowania” pracowników i pracodawców z działu IT.

Wartość unijnego dofinansowania: 763 777,28 PLN.

E-sportsponsorship.com to pierwszy w Polsce interaktywny portal o sporcie tradycyjnym i e-sportach.

Platforma pośredniczy pomiędzy sponsorami zainteresowanymi promocją swoich firm i brandów poprzez inwestycje w obiecujących e-sportowców (wersja polska i 4 inne języki).

Misja: łączenie ludzi i sportów poprzez dostarczenie sportowcom, kibicom i sponsorom sportu automatycznego procesu budowania dopasowywania portfela praw marketingowych do indywidualnych potrzeb marketingowych i społecznych sponsorów e-sportu i innych sportów.

E- sportsponsorship.com jest portalem zapewniającym zautomatyzowanie inwestycji sponsoringowych i sprzedaży praw marketingowych w e-sporcie i innych sportach oraz przepływu wzajemnych świadczeń – uzgodnionych przez inwestorów i sportowców. Podstawową formułę współpracy opisuje hasło: Sponsoruj lokalnie – wygrywaj globalnie.

Portal zapewni mierzalność efektów (ROI) sponsoringu i sprzedaży praw marketingowych oraz możliwość partycypowania w zyskach sportowców poprzez w tokeny personalne.

Dzięki rozwiązaniom sportowiec z małej miejscowości będzie miał możliwość korzystania zarówno ze wsparcia lokalnych kibiców i sponsorów, jak również ze wsparcia międzynarodowego. Podobnie polscy kibice i sponsorzy będą mieli bezpośredni dostęp do ciekawej młodzieży sportowej na całym świecie i we wszystkich dyscyplinach sportu.

https://e-sportsponsorship.com/

Spółka złożyła wniosek do  Programu Operacyjnego Polska Wschodnia Poddziałanie 1.1.2. Rozwój startupów w Polsce Wschodniej, który czeka na weryfikacje.