2 startupy otrzymały prawie 2 mln zł dofinansowania!

Najświeższe wieści z z projektu Startup Heroes!

2 spośród 7 innowacyjnych start-upów, które ukończyły inkubację w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku w I cyklu inkubacji projektu „START-UP HEROES Platforma startowa dla nowych pomysłów” otrzymały dofinansowanie w ramach kolejnego projektu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej” realizowanego Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Uczestnictwo w naszej inkubacji było warunkiem aplikowania o milion z PARP.

Pierwszy z nich – Virium otrzymał dofinansowanie w kwocie 983 705 zł!
Virium jest kompletnym systemem do obsługi lig i turniejów oferującym dedykowaną, brandowaną aplikację mobilną dla graczy, sędziów stolikowych, a także aplikacją administracyjną do zarządzania ligą oraz stroną internetową ligi.

Link do aplikacji: https://play.google.com/store/apps/details…

Drugim startupem jest Konsoft, który otrzymał wsparcie w wysokości 890 035 zł!
Firma Konsoft opracowała nowoczesne urządzenie dostarczające funkcjonalności Smart Meter dla obecnej infrastruktury elektronicznych liczników energii elektrycznej wraz z systemem informatycznym klaster24, których głównym przeznaczeniem jest dokładne sumaryczne bilansowanie energii w trybie ciągłym, na bieżąco, z wykorzystaniem zdalnego odczytu pomiarów energii elektrycznej.

Link: http://konsoft.pl/

Oba startupy od 1 kwietnia do końca września 2019 roku inkubowały się w Parku Naukowo-Technologicznym w Ełku. W tym czasie dopracowywały swoje produkty i przygotowywały je do wejścia na rynek. Dzięki udanej inkubacji w ełckim Parku startupy otrzymały pozytywne rekomendacje i otrzymały dotację od Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, która będzie mogła być przeznaczona m. in. na zakup technologii, maszyn, czy sfinansowanie dodatkowych badań.

Gratulujemy!

Wszystkich chętnych do sprawdzenia swojego innowacyjnego pomysłu zapraszamy do aplikowania do projektu „START-UP HEROES – PLATFORMA STARTOWA DLA NOWYCH POMYSŁÓW” realizowanego przez PNT, aż do 2023 roku. Być może kolejny milion z PARP czeka właśnie na jego realizację.  Informacje o warunkach przystąpienia do projektu na stronie internetowej www.technopark.elk.pl oraz www.opnt.olsztyn.pl/startup-heroes/.

Leave Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.